E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Rama flet për traun, e pranon para kuksianëve: Bëmë gabim të madh
Edi Rama i pranishëm në Kukës ka folur ndër të tjera edhe për traun që vendosi muaj më parë në rrugën e Kombit.

Rama ka pranuar se ky ishte një gabim i madh i qeveris së tij por më pas reflektuan.

"Para ca kohësh kishim një tension me rrugën e Kombit. Faktikisht ne ishim gabim ju kisht të drejt. Ajo që ka rëndësi është se deri dje Kukësi dhe e gjithë Shqipëri kishin një qeveri që gabonte shumë dhe mendonte pak madje nuk reflektonte fare. Ne jemi qeveri jo e rënë nga qielli ne gabojmë ndonjëher por refelktojmë. Ai i traut nuk ishte gabim i vogël. Ajo që është e rëndësishme është se në jemi të vetëtëdishëm që bëjmë gabime dhe u japim të drejtën kur kanë të drejtë, në këtë rast kishit të drejtë." ka deklaruar Rama.
Shtuar më 05/04/2019, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori