Rama flet i prerë për Teatrin: Do të prishet
Pëlqej
Kryeministri Edi Rama ka folur në Zonë e Lirë për Teatrin Kombëtar ku tha se nuk ka ndryshuar mendje.

Rama: Teatri do ndërtohet … nuk kam ndërruar mendje

Çani: ajo godinë s’është se ka asnjë vlerë, por ama është unike në botë, si ajo s’ka në asnjë vend

(Rama qesh)

Çani: Është unike ajo godinë, nëse më gjen një të ngjashme si ajo unë tërhiqem, fakti që është unike s’përbën një motiv për të mos e prishur?

Rama: Unë kam pyetur shumë vite përpara arkitektë të ndërtimeve të ndryshëm dhe ekspertë të fushës së trashëgimisë, nga ata seriozët, dhe s’kam dëgjuar një të më thotë kjo duhet ruajtur dhe duhet mbajtur.

Çani: Të thashë gjë tjetër…

Rama: S’është unike
Shtuar më 19/10/2018, ora 23:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori