Rama: Disa jetojnë në luftë me të tjerët dhe veten
Kryeministri Edi Rama sot zgjodhi të thoshtë mirmëngjes qytetarëve duke ndarë me ndjekësit një video ku tregonte ndryshimet e Tiranës në video. Krahas videos ai shkruante: "dhe me atë shprehjen popullore, “Zoti u shtoftë inatin, që të na shtojnë takatin”, ju uroj një ditë të mbarë", duke vazhduar të theksojë se teatri Kombëtar do të shembet.

Pak minuta më parë ai ka zgjedhur pikërisht shprehjen e Paulo Coelho duke sulmuar Bashën.
Rama shkruan se disa persona jetojnë vazhdimisht në luftë me të tjerët, me vetveten, me jetën e tyre!

Postimi i Ramës

Disa persona jetojnë vazhdimisht në luftë me të tjerët, me vetveten, me jetën e tyre!
Për këtë arsye shpikin vepra teatrale imagjinare, skenarin e të cilave e përshtasin me sikletet e tyre.

Paulo Coelho

Shtuar më 25/07/2019, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori