Qeveria kërkon lirimin e menjëhershëm të policëve
Pëlqej
Qeveria e Kosovës
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qeveria e Republikës së Kosovës ka reaguar pas arrestimit të dy policëve kosovarë nga ana e forcave policore të Serbisë duke kërkuar lirimin e menjëhershëm të policëve ndërsa e ka vlerësuar këtë akt si një akt që cënon rëndë marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Serbisë.


Në reagimin e qeverisë kërkohet edhe ndihma e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të ndërmarrin hapat e domosdoshëm,për të ndikuar te Beogradi zyrtar, për ti ndalur këto veprime arbitrare dhe të kundërligjshme. /albeu.com/
Shtuar më 31/03/2012, ora 18:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit