Qeveria e tërheq demarkacionin nga rendi i ditës
Kuvendi i Kosovës ka vendosur që të tërheqë votimin e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi nga rendi i ditës për ditën sotme.

Ky vendim është marrë pasi Lista Serbe mungon dhe rjedhimisht kalimi i kësaj marrëveshje është i pamundur.

Mendohet se Kuvendi do ta shtyjë për një ditë tjetër votimin e saj.
Ndërkohë seanca do të vazhdojë me pikat e tjera të rendit të ditës, transmeton "Zëri". /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 13:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori