Pse prekja e bankomatit mund t'ju shkaktojë vdekjen
Nëse gjithmonë keni menduar se duhet të ruheni shumë nga banjot publike, në fakt studiuesit e vënë alarmin tjetër kund.

Nëse ju ka ndodhur ndonjëherë të tërhiqni para në një bankomat, duhet të merrni parasysh faktin se rreziku për të marrë baktere është shumë serioz.

KJo sepse ATM- ja, si mënyra më moderne për të tërhequr para është një habitat i shkëlqyer bakteresh.

Testet e higjienës të kryera në Britani vunë re se ATM- ja është po aq e ndotur sa banjot publike.

Specialistët morën mostra nga tastiera e tyre dhe nga tualetet publike. Prania e baktereve ishte thuajse e njëjtë!

Koha të tmerroheni!! /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2019, ora 17:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori