PS padit në SPAK Xhelal Mziun, abuzoi me lejet e ndërtimit
Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli ka paditur paraardhësin e tij, Xhelal Mziun në SPAK për lejet e ndërtimit të dhëna.

Shkaku i kësaj padie lidhet me faktin se Mizu ka dhënë leje për ndërtimin e një Thërtoreje në në zonën e Laknasit.

Mziu një përfaqësues i PD-së, tashmë drejtues politik i demokratëve për qarkun e Dibrës, ka qenë për disa mandate kryetar i Bashkisë së Kamzës.

Në zgjedhjet e fundit, PD nuk mori pjesë në zgjedhje dhe Mziu nuk riikandidoi, duke marrë premtimin e kryedemokratit Basha se do ta zgidhte si deputet.
Shtuar më 27/01/2021, ora 15:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori