PS e Lezhës: Ndocaj si Lek Plepi e "Ujku i Cërrikut"
Eduart Ndocaj ka hedhur akuza kundër PS të Lezhës duke e sulmuar fort strukturën e Partisë Socialiste në këtë qytet.

Por aktivisti politik për PS në Lezhë, Ermal Pacaj ka ironizuar me nota therrëse karshi Eduartit, duke e quajtur atë Sanço Panço.

Statusi ironik i Ermal Pacaj

Eduarti i Mançes

Nese Servates do e kishte shkruar Don Kishotin me 2016 dhe jo ne 1605 pa dyshimin me te vogel q nuk do bente personazhe ne Librin e tije As Don Kishotin, As Sancon dhe as Gomarin e Sancos, por do kishte bere vetem Eduart Ndocajn i cili eshte edhe Don Kishot (vetem se ky nuk lexon se nuk di), edhe Sanco (qesharak) edhe Gomar (Gomar)
Ti nuk flet dot per PS Eduart, ashtu sikur nuk flet dot per Procesin ne PS, ashtu sikur nuk flet dot as per Ermalin.
Nuk flet dot dhe as nuk shkruan dot, dhe nuk e ben dot se nuk di dhe nuk di se je gomar.

Konceptet e tua prej shpellari per nje parti me baze fisnore nuk njihen si nocion ne Partine Socialiste, mundet te njifen tek partia q je kryetar ti, ose tek ajo q je nen kryetar ti ose tek ndonje parti tjeter qe do krijosh neser ne mengjes po ti se ti me ket pune merresh.

Shif fotot e procesit me poshte dhe bindu se si ka vijuar procesi ne PS.

Se me te shkruar nuk po te shkruaj gje se ti nuk di as te shkruash dhe as te lexosh.

Eduart, nuk eshte faji im se Socialistet e Lezhes nuk te njohin dot si deputet te tyre dhe madje nuk te konsiderojne fare deputet. Ti, un dhe gjithe Socialistet e dine kush eshte deputeti i Lezhes, ti nuk je Eduart, ti je deputet i kater njerezve mishdashes, deri ketu shkon ti.

Eduart, nuk eshte faji im se ti merresh me mua nderkohe qe ti dhe kapelja jote qesharake duhet te merren me konkurentet e tu prej verteti, Lek Plepin dhe Ujkun e Cerrikut, por ne te vertete edhe atyre ju a ke marre audiencen.

Eduart, nderkohe q po shkruaj nje miku im qe te njeh edhe me mire se un (Eraldo) po insiston duke me thene:
"Lene o burre se eshte budall...."

Dhe un po e le Eduart, i bindur se diku ne nje tavoline plot me mish dhe dy rapsode nje servil yti q i bie te jete me i zgjuar se ti se te pakten ai di te lexoje, po te lexon statusin tim (se ti Eduart nuk di te lexosh).

Ermal Pacaj
Kaloresi i henes se bardhe /Albeu.com/
Shtuar më 05/02/2016, ora 22:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori