Një vezë i transformoi fytyrën kësaj vajze (FOTO LAJM)

Nisur nga një recetë e shpejtë gatimi në Internet, një vajzë provoi të zjejë vezën në mikrovalë.

Sipas recetës 22-vjeçarja Bethany Rosser ishte e sigurt se do të ziente një vezë në mikrovalë, pasi të shtonte në enë ujë dhe kripë.

"Unë isha duke bërë mëngjes para se të punoja dhe do të shikoja nëse mund të bësh vezë të ziera në mikrovalë," Worcestershire, Angli, banori i thotë Mirror , "Në një faqe, thoshte se mund të mikrovalës vezët për aq kohë sa ju shtoni kripë në vezë në ujë, për t'i parandaluar ato të shpërthejnë. "

Rosser shtoi kripë dhe la dy vezë që të ziejnë, duke i nxjerrë jashtë pas gjashtë minutash. Ajo mbylli derën e mikrovalës dhe hodhi sytë në tenxhere për të parë sesi do të ishin të fiksuara kur shpërthejnë në fytyrën e saj.

"Ata thjesht ia plasën krejt papritur," thotë ajo. "Ndërsa spërkatja veten, mund ta ndjeja lëkurën time të zhvishet."

Pavarësisht se ishte verbuar potencialisht në të, Rosser akoma aplikonte bojë për vetulla tek syri i saj i fryrë.

22 vjecarja telefonoi ambulancën dhe nxitu për në spital.
“Isha e tmerruar, isha në agoni totale. Mund ta ndjeja lëkurën time të digjej për orë të tëra më vonë - edhe kur ishte duke u trajtuar në spital, "i thotë ajo daljes në Mbretërinë e Bashkuar. "Ndihej sikur lëkura ime po hiqej, ishte aq e frikshme."

Rosser është ende në spital, syri i saj kështu që mjekët e fryrë nuk janë në gjendje të kontrollojnë nëse është bërë dëm i përhershëm.

"Nuk jam i sigurt nëse do të jem në gjendje të shoh nga ai sy kur ënjtja bie", thotë ajo. Dëmtimi i saj i lëkurës mund të jetë i përhershëm gjithashtu. "Unë jam këshilluar që djegiet të mos mbresë, por se duhet të pres një njollë," thotë ajo.

22 vjeçarja thotë se kurrë më nuk do të ziej vezë në mikrovalë dhe shpresoj se askush tjetër nuk do ta bëjë.

Shtuar më 19/08/2019, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori