Protestuan para Ramës, 6 banorë të Torovicës procedohen penalisht
Disa banorë të Torovicës që i dolën para Ramës duke protestuar në Lezhë, për ndërtimin e rrugës janë proceduar penalisht.

Burime nga policia bëjnë me dije se në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor bëjnë me dije se në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë janë referuar materialet për 6 persona si organizatorë të protestës së paligjshme në sheshin para bashkisë Lezhë.

Njoftimi i plotë:

Më datë 14.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqesorë Lezhë, për shtetasit P.M, D.B, S.J, E.F, GJ.Ç dhe N.T, vjeç 51, 50, 63, 33, 36 e 39, banues në Torovicë, Lezhë e Grykë Lumi, pasi dyshohet se më datë 12.01.2018, në sheshin para Bashkisë Lezhë, kanë organizuar manifestim të pa ligjshëm, si dhe për shkak të detyrës, kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së rendit. Nenet 262 e 236 të Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2018, ora 18:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori