Propozimi i Metës/ Tahiri-Bushati: E shohim më vonë
Pas përfundimit të mbledhjes të grupit parlamentar të PS, gazetarët kanë pyetur disa prej ministrave rreth deklaratës së Metës për krijimin e një qeverie teknike.

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, janë shprehur se për momentin është më e rëndësishme Reforma në Drejtësi, më pas diskutohen dhe problemet e tjera.

Jeni dakord me propozimin e Metës për qeveri teknike?

Tahiri: Axhenda ka një pikë, Reformën në Drejtësi, pastaj shohim të tjerat.

Bushati: Shumë dakord me Saimirin. /albeu.com/

Shtuar më 18/07/2016, ora 15:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori