Prokuroria thërret Lulzim Bashën për çështjen "Xhisiela"
Prokuroria mësohet se ka kërkuar që të marrë në pyetje kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën në lidhje me çështjen ‘Xhisiela’.

Basha do të pyetet në lidhje me qëndrimet e tij në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut dhe do i duhet të paraqitet në Prokurori ditën e premte.

Kujtojmë së së fundmi pranë bnesës ku jeton Xhisiela, u vendos një sasi tritoli, ku vajza në fjalë akuzon partinë Demokratike për këtë çështje.

Gjithashtu kreu i PD është paditur edhe nga kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për shpifje. /albeu.com/


Shtuar më 10/10/2018, ora 13:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori