Prokurori italian nxjerr emrat: Kush është "daja", kapoja shqiptar i drogës
Një aksion i rëndësishëm policor është finalizuar ditën e sotme në Itali, ku është shkatërruar një bandë italo-shqiptare.

Kryeprokurori i Barit, Giuseppe Volpe ka deklaruar ndër të tjera, se kapoja i bandës ishte shqiptar.

Nga 20 urdhër arreste, gjykata ka vendosur të lërë në burg 10 persona, 5 në arrest shtëpiak, 5 të tjerë detyrim paraqitje.

Hetimet janë kryer nga Drejtoria e Antimafias së Barit, e cila për dy vite arriti të sekuestrojë tonela me marijuanë, pistoleta dhe armë të tjera. Në pranga kanë përfunduar shqiptari, Dhimitraq Kristo i ditëlindjes 1969, që grupi e thërriste “daja”.

Të arrestuarit e tjerë janë italianë:

Vispo Giuseppe – 1983
Piero Volpe – 1981
Michele Volpe 1978
Alessandro Volpe (alias Fafuec) 1983
Francesco Strisciuglio (alias Piripicchio) 1976
Francesco Tisti (alias Ciccillo) 1978
Lorenzo Pezzolla (alias Enzuccio) 1965
Antonio Antelmi 1986
Antonio Prudentino 1976
Simone Bressani
Vito Modesto Colella
Vincenzo Lobuono
Giuseppe Ruggiero
Raffaele Grosso
Cosimo Ciampi
Alessio Ventrella
Giacomo Palmisano
Sebastiano Acquaviva
Domenico Remini
Shtuar më 12/12/2019, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori