PROFIL/ Kush është Julian Sula, i dyshuari si "killeri" i tretë i masakrës së Lushnjes
Pëlqej
Policia ka një person të tretë si të dyshuar për masakrën e dy ditëve më parë në Lushnje ku mbetën dy të vrarë dhe dy të plagosur. Dyshohet se personi i tretë që ishte në makinë me Laert Haxhiun dhe Orges Bilbilin është Julian Sula.

Kush është Julian Sula?
Ai është një emër tepër i njohur për blutë e Lushnjes dhe të Fierit pasi në pranverën e vitit 2010 kanë grabituar nën kërcënimin e pistoletës makinën e një shtetasi në rrugën Fier-Lushnje, shkruan Albeu.com.

Sëbashku me dy të tjerë, Sula i ka drejtuar armën pronarit të makinës duke i kërkuar që të ndiqnin udhëzimet e tyre. Ata kanë ecur disa kilometra duke e zbritur pronarin e mjetit për të vazhduar pastaj vetë me fuoristradën.

Ndërkohë, në qershorin e vitit të shkuar, Sula është goditur 10 herë me thikë në një lokal bastesh nga Arjan Aliço, i njohur si person i afërt me bandën e Aldo Bares.

Sula u godit me thikë nga Aliço pas sherrit me djalin e këtij të fundit gjatë ndeshjes Shqipëri-Zvicër në një lokal bastesh. Ai mbeti i plagosur rëndë duke u sjellë me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranës në gjendje kritike për jetën. /albeu.com/

Shtuar më 13/10/2017, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori