Porn*starja trondit Italinë: Më ka përdh*nuar Salvini (FOTO LAJM)

“Jam përdhunuar nga Salvini”. Kjo është fraza e postuar nga pornostarja italiane Velantina Nappi në Instagram.

Por, Nappi në fakt i referohet një përdhunimi “kulturor” në një artikull të gjatë dhe të komentuar.

Por është e qartë se postimi i evidentuar në mënyrë provokuese, ka shkaktuar polemika të shumta.

Përdhunimi” i Salvinit konsiston në “rehabilitimin e keq të kulturës identifikuese, nacionaliste, atë të përfaqësuar nga treshja Zoti-Atdheu-Familja”.

Pornostarja denoncon “gjuhën e ashpër dhe tonin e dhunshëm”, i cili, sipas saj, po sjell “një kulturë fisnore që prodhon dhunë kundër tjetrit”.
Shtuar më 15/01/2019, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori