Policia rrethon dy vëllezërit, evakuohen 150 nxënës të një shkolle
48 orë nga sulmi terrorist mbi revistën satirike "Cherlie Hebdo" në Paris ku humbën jetën 12 persona, forcat speciale franceze po zhvillojnë një operacion intensiv pas pengmarrjes së një shtypshkronje në komunën Demartin-en-Gouële në Saine-et-Marne, që dyshohet se është nën kontrollin e dy vëllezërve terroristë Kouachi.

Policia ndërkohë ka rinisur negociatat me dy vëllezërit që nuk pranojnë të dorëzohen dhe ka larguar 150 fëmijë të një shkolle 500 metra larg vendndodhjes së vëllezërve. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2015, ora 14:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori