Policia italiane arreston dy shqiptarë, akuzohen për terrorizëm
Anti-terrori italian ka arrestuar dy shqiptarë dhe një tunizian pas përgjimeve të telefonatave dhe se u zbulua se këta persona kishin lidhje me ISIS.

Vullnet Maqellara dhe Abdulla Kurtishi u arrestuan për pjesëmarrje në organizata terroriste së bashku me shtetasin tunizian Finas Baroumi.

Prokuroria ka përgjuar bisedën mes Maqellarës dhe Baroumi, ku këta flasin për planifikimin e një sulmi terrorist. /Albeu.com/
Shtuar më 12/03/2016, ora 18:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori