Policia arreston 9 persona në Tiranë, një në kërkim
Policia ka arrestuar 9 persona në Tiranë.

Abceës.al shkruan se arrestimet janë bërë nga Sektori për Krimet Kompjuterike në Policinë e Tiranës">Tiranës.

Të arrestuarit kishin hapur adresa false në Facebook dhe nëpërmjet mashtrimit e shantazheve përfitonin shuma parash tek persona të tjerë

Operacioni u zhvillua pas disa muaj hetimesh në bashkëpunimin me Prokurorinë e Tiranës">Tiranës.


Shtuar më 07/07/2020, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori