PO NDODH/ Uragani Florence godet me tërë forcën Bregdetin e Karolinës (VIDEO)
Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nw kwto momente me plot fuqi nga uragani Florence.

Florence është dobësuar paksa duke zbritur në Kategorinë 2 por autoritetet amerikane paralajmërojnë që askush nuk duhet të gënjehet nga ky fakt, pasi kategoritë thjesht tregojnë shpejtësinë e erërave.

Ato që e bëjnë këtë uragan veçanërisht të rrezikshëm janë stuhitë vdekjeprurëse, përmbytjet në bregdet dhe reshjet e jashtëzakonshmne që priten thellë në brendësi të vendit.
Shtuar më 13/09/2018, ora 22:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori