"Po më vdes nëna në autoambulancë", Basha reagon për pamjet e dhimbshme
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas dëshmisë tronditëse të një të riu, nëna e të cilit filmohet në një autoambulancë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas tij, pamjet e kanë tronditur dhe se kjo është e vertëta që përjetojnë të sëmurët me koronavirus dhe familjarët e tyre.

“Jam shumë i tronditur nga këto pamje. Dhimbja e këtij djali që lufton për të shpëtuar jetën e nënës së tij, të thyen zemrën. Kjo është e vërteta e tmerrshme që po përjetojnë të sëmurët me covid dhe familjarët e tyre. Nuk duhet të kishim ardhur në këtë pikë! Kësaj i druheshim, prandaj kërkuam prej fillimit të merreshin masa serioze dhe të bëhej gjithçka për ti dalë të keqes para. Boll më me propagandë dhe gënjeshtra. Janë jetë njerëzish që kur ikin nuk kthehen më”, shkruan Basha.

Shtuar më 06/12/2020, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori