Po luante bilardo, kush është efektivi i FNSH që u vra aksidentalisht nga i biri 7 vjeç
Një ngjarje e rëndë pak më parë në kryeqytet ku një efektiv i FNSH humbi jetën, pasi u qëllua aksidentalisht me armën e tij të shërbimit nga i biri, 7-vjeç.

Viktima është identifikuar si Roland Bicerri, 39-vjeç ndërsa ngjarja ndodhi rreth orës 13:25, në rrugën "Shyqyri Brari", pranë Kopshtit Zoologjik.

Sipas Policisë, efektivi mbeti i plagosur si pasojë e të shtënës, por nuk mund të mbijetonte. Ngjarja ndodhi në një lokal, ndërsa Bicerri po luante bilardo me miqtë e tij, ku i biri përfitoi për t’i marrë armën, duke e qëlluar më pas aksidentalisht.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 20.12.2020, rreth orës 13:25, në rrugën "Shyqyri Brari", pranë Kopështit Zoologjik, dyshohet se aksidentalisht nga djali i tij i mitur është plagosur punonjesi i policisë i FNSh-së, shtetasi R. B, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë.

Grupi Hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Veprimet hetimore po kryhen nën drejtimin e Prokurorit, nga SHÇBA dhe strukturat hetimore të DVP Tiranë.
Shtuar më 20/12/2020, ora 14:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori