Plot 360 vjeçare, kjo është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimit
Kjo që shihni në foto është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimi. Ajo është shitur për 33.7 milionë dollarë në një prej ankandeve në New York.

Blerësi i sixhades 360 vjeçare nuk ka preferuar që identiteti i tij të bëhet publik.

Ajo është dizenjuar me gjethe në formë drapëri e zbukuruar me hardhi dhe detaje floreale, ndërsa është realizuar me tekniken e “vazos”.
Shtuar më 11/11/2020, ora 21:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori