Plas skandali i panetoneve në Itali
Guardia di Finanza ka vënë në pranga pronarin e një dyqani në Avigliana, provincë në Torino.

Brenda biznesit janë gjetur ushqime të skaduara, panettone me etiketa të manipuluara, punonjës pa siguracione dhe madje edhe disa gram drogë.

Pronari, një italian 50 vjeçar, rrezikon dënim dhe gjobë deri në 6000 euro.

Rasti është konsideruar skandaloz dhe dyqani është mbyllur. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2018, ora 18:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori