Plas sherri brenda PD-së, Xhelal Mziu dhe Strazimiri konfliktohen ashpër
Duket se nuk ka qenë shumë e qetë situata ditën e sotme gjatë takimit mes deputetëve dhe kryetarëve të degëve të PD në Tiranë, në lidhje me protestën që do të mbahet nga opozita në kuadër të kundërshtimit të taksës së Rrugës së Kombit.

Albeu.com mëson se ka pasur një përplasje mes kryebashkiakutKamzës, Xhelal Mziu dhe deputetit Gent Strazimiri në lidhje me pjesëmarrjen e protestuesve në këto ditë përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Tiranë por edhe në protestat që do të zhvillohen të enjte.

Duket se deputeti Strazimiri e ka ngacmuar Mziun për pjesëmarrjen e ulët nga banorët e Kamzës në protesta dhe ka dhënë disa udhëzime për Mziun dhe banorët e Kamzëskryebashkiakut nuk i kanë pëlqyer.

Kjo më pas ka dedraguar në një përleshje fizike e cila është ndaluar nga deputetët dhe kryetarët e degëve të PD./albeu.com/
Shtuar më 03/04/2018, ora 20:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori