Plane për sot, më parë mësoni surprizat e motit
Vendi ynë sot do të përfshihet nga vranësira të dendura dhe shira të paktë. Herë pas herë do të kemi intervale me kthjellime, situatë e cila vijon deri pasdite kur moti përmirësohet në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 Ballë.

Në Kosovë, pjesa e parë e ditës do të paraqitet me vranësira të shpeshta, të cilat herë pas here zhvillohen dhe sjellin shira. Ndërsa mbrëmja përmirëson kushtet e motit.
Shtuar më 25/10/2020, ora 08:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori