Plagosja e policit në Fier, ndalohen edhe dy persona të tjerë
Policia e Fierit ka shoqëruar në komisariat dy shtetas të tjerë të cilët ushtruan dhunë ndaj punonjësve të policisë në protestën e djeshme, ku mbeti i plagosur një efektiv i FNSH-së.

Në vijim të veprimeve hetimore dhe pas analizimit të pamjeve filmike dhe provave të tjera të grumbulluara, u bë i mundur identifikimi i dy personave të tjerë të cilët kanë ushtruar dhunë ndaj punonjësve të policisë në protestën e djeshme në Fier.

Si rezultat, u kapën dhe u ndaluan shtetasit:
L.Z, 42 vjeç, banues në Fier.
E.K, 37 vjeç, banues në Fier shkruan tch.

Gjithashtu, janë shpallur në kërkim edhe dy shtetas të tjerë për të njëjtat vepra penale.
Shtuar më 10/03/2019, ora 23:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori