Pipero: Pikun e kaluam por të mos humbim vigjilencën
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero në një lidhje me ‘Skype’ në emisionin Repolitix në Report Tv po u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve lidhur me koronavirusin. Sot kishim vetëm 8 raste të reja por cfarë do të thotë kjo?

“Një javë e re me më pak numra, dëshmon një trend të rënies së epidemisë në vendin tonë, shpresojmë që të vijojë kështu edhe pse është e pamundur për të bërë parashikime. Tani është java e tretë, kemi një rënie të numrave cka besoj fort se shkon në logjikën apo ecurinë e kësaj epidemie edhe në vendet e tjera dhe do të thotë se e kemi kaluar pikun dhe sheshpushimin dhe besoj se kemi filluar uljen.

Ulja do të jetë graduale, gjysma e dytë e kësaj epidemie do të jetë më e gjatë në kohë, duhet të mos ulet vigjilenca” tha ai.
Shtuar më 14/04/2020, ora 21:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori