Pezullimi i Nokës mblodhi Byronë Parlamentare, Noka: Është turp i madh
Pëlqej
Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare.

Ndërkohë deputeti Noka ka folur jashtë Kryesisë së Kuvendit.

“Është turp të përjashtohesh se kërkove fjalën për procedurar” ka thënë Noka.

“Neni 49 i rregullores thotë kur një deputet kërkon fjalën për procedurë ajo jepet menjëherë. Ju e patë që unë kërkova fjalën për procedurë dhe asgjë më shumë. Insistova për procedurë që të kem të drejtën e fjalës. Unë dëgjova një kryeministri që fliste me një zhargon rrugaçëror.

Që t’i kërkoja kryetarit të Kuvendit t’i tërhiqet vëmendjen kryeministrit që të mos fliste me zhargon rruge. Në vend që të përjashtohet ai, përjashtohet deputeti pse kërkoi zbatimin e rregullores. Duan të shantazhojnë opozitën për t;i mbyllur gojën. Unë s’kam fyer asnjë njeri, sepse të drejtën që ma ka dhënë rregullorja, ma ka mohuar në mënyrë të përsëritur kryetari i Kuvendit. Fjala rrugaç i drejtohet atij që përdori fjalor rruge në Kuvend. Këtë bëri kryeministri”, tha Noka nga Kryesia e Kuvendit pak para se Ruçi të komunikojë vendimin e Byrosë për të.
Shtuar më 12/10/2017, ora 19:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori