Petk i bardhë, Elbasani mbulohet nga dëbora
Elbasani është zbardhur nga dëbora ditën e sotme.

Fillimisht dëbora mbuloi zonat malore të Rrethit të Librazhdit dhe qytetet Librazhd e Prrenjas.

Ndërsa që nga ora 10:00 dëbora filloi të bjerë me intensitet edhe në qytetin e Elbasanit ku në mesditë ka mbuluar me një trashësi të hollë edhe qendrën e këtij qyteti.

Ndërkohē në fshatrat malorë trashësia shkon 20-30-45 cm, në Qafë Thanë trashësia ka arritur deri 15-20 cm.


Shtuar më 13/02/2021, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori