"Përveç Tires, mjekë dhe infermierë s'më kërkuan para": Çfarë tha vajza e të ndjerës para prokurorëve
Pavarësisht pretendimeve të sanitares Tire Alldervishaj se një pjesë të parave të marra nga vajza e 58-vjeçarës që ndërroi jetë në spital prej koronavirusit i ndante me mjekët dhe infermierët e “Shefqet Ndroqit”, prokuroria nuk ka mundur të vërtetojë një gjë të tillë.

Në dosjen e prokurorisë, thuhet se vajza ka takuar një infermiere të quajtur “Bona” dhe në asnjë rast ajo nuk i ka kërkuar para për shërbimin e bërë.

Në dosje përmendet një moment kur vajza e të ndjerës takon mjekët tek lokali përballë spitalit dhe e pyet për gjendjen e nënës së saj. Në asnjë rast sipas dëshmisë së vajzës, që është pasqyruar në dosjen hetimore ata nuk i kanë kërkuar para.

E reja ka kuptuar se po mashtrohej nga sanitarja vetëm pak ditë para se nëna të ndërronte jetë, por nuk ka vepruar pasi trembej se mund t’i bënte asaj diçka të keqe teksa ndodhej në spital.
Shtuar më 14/01/2021, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori