Përplasjet në KZAZ-në e Pogradecit, KQZ bën lëvizjen e fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zhvendosë KZAZ-në numër 40 të Pogradecit, pas përplasjeve që u shënuan mes mbështetësve të opozitës dhe policisë.

KZAZ e Pogradecit ishte vendosur në ambientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, por tashmë është transferuar në një palestër private.

Zhvendosja e saj ka ardhur pas vendimit të bashkisë për të zbatuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Pas vendimit të Metës, disa bashki të vendit vendosën të pengojnë procesin zgjedhor, duke kërkuar lirimin e ambienteve të KZAZ-ve nga materialet zgjedhore.
Shtuar më 25/06/2019, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori