Përleshje mes grekëve dhe shqiptarëve në Selanik, ka të plagosur
Përleshje egër midis të rinjve shqiptar dhe grekë në portin e Selanikut.

Një përleshje e egër ka ndodhur pak më parë në skelën “A” të portit të Selanikut. Siç raportojnë media vendase, dy grupe të rinjsh, një i përbërë nga pakistanezë dhe algjerianë dhe tjetri grekë dhe shqiptarë, u përfshinë në këtë përleshje.

Disa persona u plagosën lehtë nga përplasja, ndërsa një u godit me thikë në shpinë dhe u dërgua me ambulancë në spitalin AHEBA, ku dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Vlen të përmendet se në pjesën më të madhe të episodit personat ishin të mitur.
Shtuar më 09/09/2019, ora 20:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori