PERGJIMET/ Lleshaj ia përton Tahirit: Nuk do ta kisha përdorur kurrë atë gjuhë
Në përgjimet e publikuara pak ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, dëgjohej në biseda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri teksa komunikonte në një gjuhë të papërshtatshme me shefin e policisë, Robert Aga.

Pas publikimit të përgjimit Tahiri reagoi duke kërkuar ndjesë për gjuhën që kishte përdorur gjatë telefonatës. Ndërkohë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është shprehur në emisionin “Opinion”, se nuk do e kishte përdorur kurrë gjuhën që kishte përdorur Tahiri.

Ai refuzon të pergjigjet drejpërdrejtë, por tha: “Nuk do ta kisha thënë kurrë”. Lleshaj nuk ka pranuar të komentoj procesin e zgjedhjeve në Dirër, duke shtuar se problemet duhet të verifikohen.

“Për zgjedhjet në Durrës dhe në Dibër nuk kam gjykim për ato. Këto përgjime më lenë një shije të keqe kur i dëgjoj, problem është që duhet në verifikohen” – tha Lleshaj.
Shtuar më 24/06/2019, ora 22:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori