Përfundon në spital studentja shqiptare që u kthye dje nga Kina
Një studente shqiptare e ardhur së fundmi nga Kina është shtruar në spitalin e infektivit.

Mjekët bëjnë me dije se ajo është prekur nga një grip i thjeshtë dhe nuk ka shenja të coronavirus.

Ditën e djeshme janë nisur drejt Shqipërisë dhe dy studentë të tjerë.

Kujtojmë se koronavirusi ka shkaktuar deri më tani 132 viktima dhe ka infektuar me mijëra të tjerë.


Shtuar më 29/01/2020, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori