Përfshihet nga flakët pallati tetë katësh në Milano, ka viktima (FOTO LAJM)

Një ndërtesë 8 katëshe është përfshirë nga flakët në Cernusco sul Naviglio, në provincën e Milanos ku si pasojë kanë humbur jetën 2 persona.

Viktima kanë mbetur një 50 vjeçar dhe një 80 vjeçar, ndërkohë që shumë të tjerë 24 të tjerë mbetëën të plagosur dhe u dërguan në urgjencë.

Shtatë ekipe zjarrfikësish shkuan në vendngjarje dhe vunë flakët në kontroll, ndërkohë që autoritetet lokale deklarojnë se janë marrë të gjitha masat për të strehuar banorët, banesat e të cilëve u dëmtuan rëndë nga zjarri.

Shtuar më 27/02/2020, ora 15:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori