Për Ahmetin s'ka asgjë të keqe nëse shkohet në zgjedhje të parakoshme
Nëse koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma do t’i pranonte kushtet e Vetëvendosjes, Kosova do të kishte qeveri dhe institucione. Kështu shprehet nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti në një intervistë për Epokën e Re.

Por nëse ky koalicion i pranon kushtet e Listës Srpska, e jo të VV-së, atëherë, sipas tij, Qeveria do të jetë jostabile dhe do të varet nga Beogradi. Duke folur për mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja, Ahmeti ka thënë se kjo do të varet më shumë nga koalicioni LDK-AAK-Nisma.

Shtuar më 16/08/2014, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori