PD mbledh grupin, të ikë Ruçi nga Kuvendi
PD duket se do të kërkojë gjatë seancës së sotme të parlamentit që do të mbahet në oren 17.00 largimin e Gramoz Ruçit nga drejtimi i Kuvendit.

Grupi demokrat ka kërkuar kthimin e ligjshmërisë në zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm dhe deri tani Arta Marku ka firmosur disa urdhra për lëvizje prokurorësh për të cilat nuk ka kompetenca.

Nga deputetët e PD-së është firmosur një kërkesë për kthimin e Kuvendit në ligjshmëri.

"Është shkelur rregullorja, janë falsifikuar votat. Gramoz Ruçi të largohet nga drejtimi i kuvendit, është dhunuar e drejta e opozitës për të folur", kanë deklaruar deputetët e PD. /albeu.com/


Shtuar më 15/01/2018, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori