PD deklaratë të jashtëzakonshme, Gjunkshi: Policia ka shpërndarë armatime
Partia Demokratike ka denoncuar se në Dibër, Policia e Shtetit ka shpërndarë armë. Denoncimi është bërë nga ish-deputeti Xhemal Gjunkshi, i cili në një prononcim për mediat tha alarmin se në këtë qark qarkullojnë persona me rekorde kriminale.

Xhemal Gjunkshi: Kemi të dhëna që policia në Dibër ka shpërndarë armatim, si pistoleta dhe automatik. Kjo është në shkelje të plotë të ligjit elektoral. Në të gjithë Dibrën po lëvizin persona me rekorde kriminale. PD në këto kushte ne emër të qytetarëve kërkon që të merren masa për parandalimin në kohë për pasoja të padëshirueshme.
Shtuar më 26/06/2019, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori