PD bën akuzën e rëndë: Rama futi të infiltruar të përndjekin protestuesit

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Kelliçi ka akuzuar qeverinë se futur gjatë protestës persona të infiltruar.

Madje ai ka postuar edhe fotografi duke i quajtur personat në fjalë si “banda e Edi Ramës”.

Postimi i plotë:

Shihini mire!

Keta jane banda e Edi Rames qe perndjekin te rinjte dhe qytetaret qe protestojne dhe qe vetem sot kane arrestuar 35 qytetare e studente.

Serish dhe sot pa asnje shenje identifikuese te policise se shtetit, dhunuan e ndaluan neper komisariate studentet qe kishin dale per te protestuar per tarifa me te ulta ne universitete dhe kushte me te mira ne konvikte.

Shihini serish shume mire. Mbajini mend dhe mos i harroni! Koha kur do marin ate qe meritojne eshte shume e shpejte! /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2019, ora 23:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori