"Pashë njerëz që vraponin të gjakosur", dëshmitarët tregojnë momentin e shpërthimit (VIDEO)
Dëshmitarët në Bejrut e kanë përshkruar momentin e shpërthimit në qytet si dhe pasojat e zjarrit.

Sipas medieve të huaja, njëri prej tyre tha se shpërthimi ishte aq i madh saqë mendoi se do të vdiste. Ai potencoi se dritaret ishin copëtuar dhe ndërtesat u dëmtuan përreth.

Një tjetër rrëfeu se njerëzit u panë “duke bërtitur si dhe duke vrapuar të gjakosur”.


Kujtojmë se shpërtimi ka ardhur në një depo fishekzjarrësh shumë afër portit, ku ka shkaktuar dhe viktima.
Shtuar më 04/08/2020, ora 19:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori