Pas kaq kohësh, fundjava më në fund e lirë për qytetarët dhe bizneset
Që nga data 12 mars, kjo është fundjava e parë që njerëzit do dalin dhe bizneset do të hapen lirisht.

Kryeministri Rama njoftoi në Facebook se “fundjava do të jetë e lirë, duke përfshirë edhe lokalet”.

Këta të fundit do të lejohet të zhvillojnë aktivitetin e tyre vetëm në hapësirat e jashtme.

Po kështu, plazhet do të jetë të hapura vetëm për banorët e qyteteve bregdetare, ndërsa dalja nga zonat e kuqe do të jetë e ndaluar deri të hënën.

Përsa i përket ditës së dielë, nuk do të lejohen makinat. /albeu.com/

Shtuar më 29/05/2020, ora 23:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori