Pas Kakavijës bie sistemi edhe në Kapshticë: Mbesin të bllokuar shqiptarët dhe të huajt
Ditën e sotme në Kakavijë, sistemi është bllokuar duke lënë shqiptarët dhe shtetasit e huaj të mebsin në pikën kufitare.

Por fill pas problemeve në Kakavijë, ka patut bllokim të sistemit nga pala greke edhe në Kapshticë pasi nuk është aktiv sistemi i aplikacionit.

Për shtetasit e huaj që duan të kalojnë pikën kufitare të Kapshticës për të hyrë në palën shqiptare duhet të plotësojnë një formular për të shpjeguar hollësisht itinerarin dhe arsyen e fortë që kanë për të kaluar kufirin. Nuk lejohen turistë.
Shtuar më 22/07/2020, ora 10:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori