Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike?
Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një tjetër nismë.

Këtë herë bëhet fjalë për kufizimin e tregtimit të pijeve energjike dhe pijeve të gazuara me sheqer të shtuar për personat nën 18 vjeç.

Deputeti i Erion Braçe tha nga foltorja e Kuvendit se do të kufizohet edhe reklamimi për këto produkte.

Sipas mazhorancës, kjo nismë do t’i bëjë mirë shëndetit të njerëzve dhe shëndetit të financave të tyre. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2018, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori