Pas 9 orësh, çfarë mbeti nga Notre Dame pas fikjes së zjarrit (FOTO LAJM)

Zjarrfikësit kanë fikur zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas një beteje me flakët për 9 orë rresht, deklaruan brigada e parë e qytetit.

Zjarri filloi mbrëmjen e së hënës dhe u ashpërsua më tej për disa orë para se 400 zjarrfikës me përpikëri dhe punë të vazhdueshme shmangën dëmtime më të mëdha të arkitekturës mesjetare, duke vënë nën kontrolle situatën.
Shtuar më 16/04/2019, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori