Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Pas 25 ditësh, naftëtarët i japin fund grevës së urisë
Naftëtaret kanë vendosur që ditën e hënë, të fillojnë bisedimet me kryeministrin për gjetjen e një zgjidhjeje.

Vendimi është marrë nga naftëtarët dhe gratë në ditën e 25 të grevës së urisë.

Kreu i sindikatës së naftëtarëve shpreson se takimi me kryeministrin do te jete edhe fundi i te gjitha problemeve ekonomike qe kane 900 punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh.

“Vendimi është marrë pak më parë nga naftëtarët dhe gratë pjesëmarrëse në grevën e urisë. Nesër ato do të ndërpresin grevën, me shpresën se do të gjendet një zgjidhje për pagat e prapambetura. Në të kundërt do të rikthehen në grevë dhe protestat do të vazhdojnë’, tha Sokol Dautaj kreu i Sindikatës së naftëtarëve.

Shtuar më 08/11/2020, ora 20:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori