Parqet më të bukura të Italisë (FOTO-LAJM)

Në Itali është çelur konkursi për përzgjedhjen e parkut më të bukur. Deri më tani janë përzgjedhur 10 finalistë të cilët do të vazhdojnë garën ndërkohëp që parqet e përzgjedhura i përkasin qyteteve të ndryshme të Italisë.

Ato vlerësohen jo vetëm në bazë të bukurisë që ofrojnë por edhe në bazë të vlerës botanike dhe historike që ata përcjellin. /albeu.com/

Shtuar më 16/08/2014, ora 13:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori