Parfumosën 250 kg drogë shqiptare për ta trafikuar, arrestohen 6 persona në Itali
Policia italiane ka arrestuar 6 persona mëngjesin e sotëm të cilët akuzohen për trafikimin e 250 kg marihuanë dhe gjysëm kilogram kokainë.

Lënda narkotike vinte e gjitha nga Shqipëria dhe sekuestrimi i saj u bë në muajn korrik të këtij viti.

Të arrestuarit janë përgjegjës, për mbajtjen dhe trajtimin e drogave me rrethanë të veçantë rënduese të shitjes së sasive të mëdha.

Droga qe vinte nga Shqiperia ishte fshehurtubat e një gomone dhe ishte e parfumosur me arome jasemini për t’i shpëtuar nuhatjes së qenve antidroge.

Sipas policisë kjo është hera e parë që antidroga italiane zbuloi një sasi droge e kamufluar me aromë jasemini. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2018, ora 08:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori