Paralajmërimi i fortë i gazetarit: Shqiptarët e dinë kujt t’i bien
Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, teksa ka krahasuar situatën aktuale me atë të vitit ’97 në emisionin "Repolitix", ka thënë se partitë po luajnë shah e po lëvizin të gjithë gurët, me qëllimin e vetëm që të trembin njëra- tjetrën.

Sipas tij, ekziston rreziku për një ’97 të dytë, pasi ata që kërcënojnë me një përsëritje të tillë, nuk e kanë përjetuar të parën.

Por, gazetari Hoxha thekson se shqiptarët nuk e kanë harruar atë vit dhe tashmë janë më të qartë, se kush janë fajtorët e vërtetë për situatën në të cilën ndodhet Shqipëria dhe shqiptarët.

"Aktualisht jemi në një situtarë që duket si një ‘97. Po luhet shah, ku secila palë politike po luan gurët e vet. PD, LSI dhe PS kanë lëvizur gurët, ku kanë pasur bashkitë e fituara. Ndërkombëtarët kanë thënë që nuk ndërhyjnë dhe politikanët shqiptarë ta zgjidhin vetë situatën. Tani jemi në situatën që nuk ka më rregulla loje.Politikanët janë më të pasur se oligarkët vetë.


Shtuar më 14/06/2019, ora 22:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori