Papandreu: Zgjedhjet e parakohshme thellojnë krizën
Në një dalje para deputetëve të parlamentit grek, kryeminitri i vendit Jorgos Papandreu ka hedhur poshtë zërat e fundit për largimin e tij nga qeveria.

Në fjalën e mbajtur në parlamentin grek ai është shprehur se shkuarja në zgjedhje të parakohshme do ta shtonte më shumë tensionin e krijuar gjatë këtyre ditëve.
Alternativa më e mirë është të çojmë më tej këtë marrëveshje që kemi nisur dhe ti provojmë Europës që jemi të vendosur në rrugën tonë është shprehur ai para popullit të tij.

Kemi qenë shumë në presion këto kohë por edhe të sulmuar prandaj menduam se referendumi do të ishte zgjidhja e duhur.”Ja kam thënë edhe partnbnerëve ndërkombëtarë dje se nësë ka një konsesus nga apozita referendumi do të zhvillohet: është shprehuar ai.

Pra mund të jetë ky fillimi i një ndryshimi në vend dhe i tërë politikës greke. “Mendoj se mund të mirëpritet edhe nga populii grek: ka vijuar më tej kryministri grek./albeu.com/
Shtuar më 03/11/2011, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori