Pamje të rënda: Eliminohet në mes të rrugës zyrtari rus dhe vëllai i tij (VIDEO)
Udhëheqësi i Qendrës për luftë kundër ekstremizmit në Ungusheti, Ibrahim Eldzharkiev dhe vëllai i tij janë ekzekutuar me armë zjarri.

Mediat ruse kanë publikuar momentin kur dy vëllezërit janë qëlluar nga personi i cili më pas arratistet me shpejtësi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Anohina, kurse në video shihet e gjithë skena e krimit makabër. Pasi i qëllon me plumba, autori i krimit rikthehet sërish për t’u bindur nëse vëllezërit kanë ndërruar jetë apo jo. E gjithë skena e krimit ka zgjatur afro 16 sekonda.

Sipas një burimi, vrasja e Eldzharkiyev është urdhëruar dhe ka të bëjë me aktivitetet e tij zyrtare. Ky është një version përparësor i hetimit. Sipas burimit, kreu i qendrës për të luftuar ekstremizmin e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ingushetia pati një konflikt me grupet fetare ekstremiste të republikës, dhe ai u kërcënua vazhdimisht. Eldzharkiev mbërriti në kryeqytet për çështje personale.

Së bashku me një oficer të lartë policie, vëllai i tij u qëllua për vdekje. Ata vdiqën të shtunën në mbrëmje në rrugën Akademik Anokhin. Krimineli u zhduk në një makinë të huaj. Vrasësi qëlloi 9 herë dhe se armët e tij ishin me shumë të ngjarë të prodhimit të huaj, pasi në klipet e shumicës së pistoletave shtëpiake kishte vetëm tetë raunde.

Shtuar më 04/11/2019, ora 14:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori